Czym ciąć linki?

On:
Czym ciąć linki?

Cięcie linek, szczególnie stalowych, ale też wykonanych z innych twardych materiałów, wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Jeżeli zastosuje się niewłaściwy sprzęt, może on ulec uszkodzeniu. Dlatego też warto sięgnąć po specjalne nożyce do cięcia linek – co je charakteryzuje? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Działanie nożyc do cięcia linek

Nazywane także szczypcami, nożyce do cięcia linek stalowych, działają przy wykorzystaniu mechanizmu przekładni dźwigniowej. Właśnie dlatego za ich pomocą możliwe jest szybkie i sprawne przecięcie nawet bardzo twardych tworzyw – co bardzo istotne, nie trzeba używać przy tym dużej siły. Wyposażone w wydłużone rękojeści i wygodne, wyprofilowane uchwyty z antypoślizgowego materiału mogą być obsługiwane zarówno jedną, jak i dwoma rękami.

Dostępne są profesjonalne nożyce do cięcia linek z izolowanymi rękojeściami. Sprawdzają się doskonale w przypadku prac prowadzonych na instalacjach elektrycznych i wymagających najwyższej precyzji. Poszczególne rodzaje nożyc do cięcia linek różnią się pod względem rozmiarów i maksymalnej średnicy ciętej linki.

Zastosowanie nożyc do cięcia linek

Ostrza nożyc do cięcia linek wykonuje się z kutej i hartowanej stali – odznaczają się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi. Z tego też powodu narzędzia te umożliwiają przecięcie nawet bardzo grubych i twardych linek, drutów i przewodów. Zaletą nożyc do cięcia linek jest wszechstronność ich zastosowania.

Wśród dostępnych modeli nie brakuje także nożyc do cięcia linek z mechanizmem z napędem hydraulicznym. Przeznaczone są do przecinania najgrubszych lin oraz pracy ciągłej. Specjalistyczne nożyce do cięcia linek idealnie nadają się do cięcia elementów instalacji elektrycznych, kabli czy też węży i przewodów zawierających zbrojenia z siatki stalowej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło