Gdzie stosuje się taśmy butylowe?

On:
Gdzie stosuje się taśmy butylowe?

Taśmy butylowe to specjalistyczne taśmy klejące o doskonałych właściwościach uszczelniających. Do czego można je wykorzystać? Wyjaśniamy w artykule.

Zalety taśm butylowych

Przy pomocy taśm butylowych można stworzyć skuteczną barierę chroniącą zarówno przed wilgocią, jak i powietrzem. Uszczelki wykonane z taśmy butylowej stanowią bowiem doskonałą warstwę izolacyjną. Wykazują bardzo wysoką odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, co przekłada się na ich długą żywotność. Kolejną cechą charakterystyczną taśm butylowych jest duża elastyczność.

Hydrofobowość, paroszczelność, dźwiękoszczelność – to podstawowe zalety taśm butylowych. Na uwagę zasługuje też ich plastyczność – znakomicie przylegają do powierzchni różnych materiałów. Uniwersalność taśm z butylu sprawia, że są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu.

W jakich branżach używa się taśm butylowych?

Zastosowanie taśm butylowych jest niezwykle szerokie. Przede wszystkim wykorzystuje się je w budownictwie, w tym dekarstwie, do uszczelniania m.in.:

  • stolarki okienno-drzwiowej,
  • konstrukcji dachowych,
  • elewacji,
  • rynien,
  • kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
  • silosów.

Taśmy butylowe zabezpieczają przed destrukcyjnym wpływem wody, promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych, a także biologicznych – w tym pleśni i grzybów. Używa się ich przy wylewkach betonowych i posadzkach, do hydroizolacji łazienek i innych pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności.

Taśmy butylowe w motoryzacji stosowane są do uszczelniania elementów karoserii, montażu szyb samochodowych i dźwiękochłonnej izolacji wnętrza pojazdów. Nie tylko zapewniają szczelność konstrukcji, ale także tłumią drgania i hałas. Mogą być też używane do izolowania połączeń kabli i przewodów elektrycznych. Co ważne, taśmy butylowe stosuje się zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Taśmy butylowe są także skuteczne dla utrzymania szczelności worków próżniowych przy produkcji kompozytów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło