Właściwości i zastosowania pianek akustycznych

On:
Właściwości i zastosowania pianek akustycznych

Pianki akustyczne służą przede wszystkim do wygłuszania różnych konstrukcji budowlanych. Aby należycie wywiązywały się ze swoich funkcji, muszą być wykonane z materiałów o odpowiednich właściwościach. Dlatego też do ich produkcji wykorzystuje się m.in. polietylen. Jakie są cechy pianek akustycznych?

Najważniejsze zalety pianek akustycznych

Zamkniętokomórkowe pianki akustyczne polietylenowe odznaczają się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Skutecznie opierają się niekorzystnemu działaniu czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć. Nie są podatne na korozję ani uszkodzenia mechaniczne, w tym otarcia. W zależności od rodzaju wykazują odporność temperaturową w zakresie od -80°C do +100°C.

Cenioną zaletą pianek akustycznych są ich właściwości wygłuszające oraz amortyzujące. Pianki świetnie pochłaniają wibracje i drgania. Za ich pomocą możliwe jest stworzenie trwałej bariery zabezpieczającej przed hałasem, przenikaniem wody, powietrza i zanieczyszczeń.

W jakich branżach używa się pianek akustycznych?

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów pianek akustycznych, takich jak np. taśma PS3301 2 mm / 10 mm /30 m, odpowiednich do zastosowania w branży budowlanej. To właśnie w budownictwie najczęściej sięga się po tego typu produkty. Pianki akustyczne wykorzystywane są w zabudowach ścian kartonowo-gipsowych, podłogach układanych na legarach oraz pokryciach dachowych.

Dzięki piankom akustycznym można skutecznie zapobiec rozprzestrzenianiu i przenoszeniu się dźwięku w konstrukcjach metalowych. Używa się ich także w celu wypełnienia nieregularnych powierzchni. Sprawdzają się również znakomicie jako izolator akustyczny i termiczny. Co istotne, pianki akustyczne można malować czy oklejać bez obawy, że ich właściwości ulegną pogorszeniu. Są bardzo proste w obróbce.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło