Charakterystyka taśm tynkarskich

On:
Charakterystyka taśm tynkarskich

Taśmy tynkarskie wykorzystywane są szeroko w rozmaitych pracach budowlanych, malarskich i wykończeniowych. Z czego wynika ich popularność? Na to pytanie odpowiadamy w artykule.

Jakie są zalety taśm tynkarskich?

Jedną z najważniejszych cech taśmy tynkarskiej są jej doskonałe parametry wytrzymałościowe. Produkt ten wykazuje bardzo wysoką odporność mechaniczną na zrywanie i ścieranie, a także opiera się szkodliwemu działaniu czynników atmosferycznych, jak wilgoć czy promieniowanie UV. Z tego powodu taśmy tynkarskie przeznaczone są zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Kolejna zaleta taśmy tynkarskiej to jej doskonałe właściwości klejące. Znakomicie przylega do różnego rodzaju powierzchni, m.in. tynku, betonu, cegły, kamienia czy drewna. Może być z powodzeniem stosowana nie tylko w przypadku gładkiego, ale i chropowatego podłoża. Nie można nie wspomnieć o łatwości aplikacji taśmy tynkarskiej. Jej nałożenie jest bardzo proste, podobnie jak odklejenie – co ważne, nie pozostawia na powierzchni śladów kleju. Taśmy tynkarskie dostępne są w wyrazistym kolorze pomarańczowym, co ułatwia przeprowadzenie prac remontowych.

Zastosowanie taśm tynkarskich

Przy użyciu taśmy tynkarskiej możliwe jest równomierne położenie tynku albo gipsu. Pozwala znacząco ograniczyć występowanie pęknięć, co przekłada się na wydłużenie żywotności tynku oraz jego estetyczny wygląd. Skutecznie chroni powierzchnię przed zabrudzeniami, a także uszkodzeniami mechanicznymi.

Taśma tynkarska podczas malowania pełni nie tylko funkcję zabezpieczającą – dzięki niej łatwiej jest precyzyjnie nałożyć farbę i uzyskać zachwycający wizualnie efekt. Gipsowanie, tynkowanie, malowanie, zabezpieczanie stolarki okienno-drzwiowej podczas robót remontowych – to tylko kilka z licznych zastosowań taśmy tynkarskiej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło