Masa butylowa

Masa butylowa to produkt szeroko wykorzystywany w celu zabezpieczenia różnego rodzaju konstrukcji przed przenikaniem wilgoci, wody, kurzu czy powietrza. Stosuje się ją do uszczelniania połączeń kanałów wentylacyjnych, okien dachowych, przepustów dachowych, fug dylatacyjnych czy też połączeń blacharskich. Wykonana na bazie mieszanek kauczukowo-polimerowych i substancji lotnych nie jest toksyczna i nie wydziela zapachu.

Oferujemy masę butylową w tubkach oraz kartuszach. W naszym asortymencie nie brakuje ponadto również sznurów butylowych.

Właściwości uszczelniaczy butylowych

Uszczelniacze butylowe cechują się trwałą plastycznością – nie twardnieją ani nie kruszeją. Wykazują wysoką odporność na działanie wilgoci oraz promieniowania UV, a także roztworów kwasów i zasad. Co więcej, skutecznie opierają się szkodliwemu wpływowi czynników biologicznych, w tym pleśni. Dzięki masie butylowej można uzyskać wysokiej jakości wodoszczelną barierę.

Zaletą uszczelniaczy butylowych jest oprócz tego bardzo dobra przyczepność – przylega do takich powierzchni, jak beton, cegła, drewno, szkło czy metal. Ponadto absorbuje ruchy dylatacyjne i odznacza się łatwością w aplikacji.

Aktywne filtry

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło