Zastosowanie taśm tkaninowych

On:
Zastosowanie taśm tkaninowych

Początki historii taśm tkaninowych (tak zwanych duct tapes) sięgają II wojny światowej, kiedy to firma Johnson & Johnson w 1942 roku stworzyła je na zamówienie amerykańskiego wojska. Najpierw ten produkt był używany do zaklejania skrzynek z amunicją, a gdy wojna się skończyła, taśmy materiałowe zdobyły sporą popularność w całkiem innych branżach. Ten typ taśm samoprzylepnych swoją niezawodność i wytrzymałość zawdzięcza wzmocnieniu w postaci tkaniny. Dzięki temu taśmy materiałowe są dużo bardziej trwałe niż modele oparte tylko na tworzywach sztucznych. Taśmy z nośnikiem tkaninowym nie są rozciągliwe, jak te wykonane z tworzyw sztucznych.

 Szeroka oferta i mnogość funkcji

Taśmy tkaninowe występują w bardzo wielu długościach i szerokościach. Służą one do izolacji i uszczelniania oraz mają właściwości antykorozyjne.Taśmy materiałowe są poza tym odporne na wodę i ścieranie. W naszej ofercie można znaleźć cały szereg modeli taśm, które różnią się między sobą rodzajem tkaniny, rodzajem kleju, siłą przylegania oraz odpornością na różne temperatury.

Taśmy typu duct tapes głównie służą do:

  • uszczelniania domowych instalacji - elektrycznych oraz wentylacyjnych,
  • owijania przyrządów sportowych - takich jak kije hokejowe czy też rakiety tenisowe,
  • zalepiania ostrych krawędzi, aby nie stanowiły one niebezpieczeństwa, 
  • ochrony powierzchni delikatnych i polerowanych przed uszkodzeniem,
  • pakowania paczek,
  • kodowania kolorami i oznaczania produktów. 

Taśmy tkaninowe łatwo się rozwija i przerywa ręcznie. Doskonale sprawdzają się one w bardzo różnorodnych branżach, takich jak budownictwo, rolnictwo, motoryzacja, a nawet przemysł nuklearny i filmowy. Nie ma wielu równie wytrzymałych materiałów służących do izolacji, zalepiania, pakowania i maskowania.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło