Taśmy butylowe jako hydroizolacja i bariera dla wody i wilgoci

On:
Taśmy butylowe jako hydroizolacja i bariera dla wody i wilgoci

Z taśmami butylowymi możemy spotkać się przede wszystkim w budownictwie, ale też w mechanice samochodowej i wielu innych branżach. Czym one dokładnie są, dlaczego stanowią dobrą barierę przed działaniem wilgoci i jakie jest ich zastosowanie? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

 Czym są taśmy butylowe?

Butyl jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku uszczelniaczy. Występuje w postaci taśm dwustronnych, taśm jednostronnych pokrytych aluminium lub fizeliną, a także sznurów, pasków, wstęg i innych kształtów zgodnych ze specyfikacją klienta.

Dlaczego taśmy butylowe sprawdzają się, jako ochrona przed wodą i wilgocią?

Sekret taśm butylowych tkwi w materiałach zastosowanych do ich produkcji. Wyroby butylowe doskonale przylegają zarówno do powierzchni gładkich, jak i strukturalnych. Butyl jest materiałem lepnym o nieprzeciętnych właściwościach. Dobrze przylega do większości powierzchni (drewno, metal, szkło, beton, ceramika, folie i tworzywa, EPDM itd). Butyl jest uszczelniaczem rozłącznym, co oznacza, że uszczelniane nim elementy można w razie potrzeby naprawy, inspekcji rozłączyć.

Butyl wykazuje wysoką odporność na utlenianie, działanie kwasów, zasad, a także grzybów i pleśni. Nie wysycha, nie twardnieje, jest paroszczelny i wodoszczelny oraz bardzo dobrze tłumi hałas. Zachowuje wysoką plastyczność przez cały okres użytkowania, dzięki czemu może być używany do uszczelniania wszelkiego rodzaju przecieków. Nie bez znaczenia jest również fakt, że butyl jest substancją obojętną dla zdrowia, dlatego taśm butylowych można używać w kuchni czy w łazience do uszczelniania miejsc narażonych na przeciekanie. 

Gdzie wykorzystywane są taśmy butylowe?

Taśmy butylowe znajdują szerokie zastosowanie w branży remontowej, budowlanej, motoryzacyjnej, maszynowej, AGD, w budowie jachtów  i nie tylko. W budownictwie taśmy wykorzystywane są np. do montażu okien i drzwi, uszczelniania połączeń płyt warstwowych, elewacji, daszków, do izolacji dachu, uszczelniania rynien, uszczelniania membran dachowych, fundamentowych, uszczelniania pokryć dachowych, uszczelniania przewodów i kanałów wentylacyjnych. Z uszczelniających taśm butylowych pokrytych włókniną korzysta się m.in. podczas uszczelniania naroży czy miejsc styku podłogi ze ścianą.

W łazienkach, taśmy butylowe stosuje się do odwodnień liniowych. Ze względu na znakomite właściwości hydroizolacyjne oraz elektroizolacyjne taśmy izolacyjne z mastyku butylowego, takie jak np. Intra 0385, znakomicie nadają się do izolacji i napraw kabli niskiego napięcia, a także do zabezpieczania przed wilgocią pojemników, puszek i skrzynek. Butyle możemy spotkać również w pojazdach, kamperach, autobusach, łodziach, obudowach lamp i paneli reklamowych.

Rozwiązania na bazie butylu, takie jak np. taśmy mają szereg praktycznych zastosowań, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Dystrybutorem wysokiej jakości taśm renomowanych marek jest firma Intra z Łodzi. Jeśli poszukujesz sprawdzonych taśm, skontaktuj się z nami. Dokładamy starań, by jak najszybciej zrealizować zlecenie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło